fot. podegrodzkie.info

Na co gmina Podegrodzie wyda 3 mln zł. z tarczy antykryzysowej dla gmin górskich?

Pod koniec marca br. portal podegrodzkie.info przekazał informację o dofinansowaniu, które w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych ma trafić na Sądecczyznę. Gmina Podegrodzie w ramach tarczy antykryzysowej dla gmin górskich otrzyma 3 201 192,83 zł. 

Na co zostaną wydane te środki?

Pieniądze dla miejscowości górskich mają trafić na inwestycje związane z turystyką. Część funduszy samorządy będą mogły wydać także na zwolnienia z podatków dla przedsiębiorców.

Gmina Podegrodzie otrzyma środki w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Gmina Podegrodzie wykorzysta środki m. in. na budowę ścieżki rowerowej oraz skateparku.

Projekt skateparku w Podegrodziu, źródło: UG Podegrodzie

Gmina wykorzysta środki m.in. na budowę ścieżki rowerowej (4,5 km od Świniarska do mostu Św. Kingi) , a w centrum Podegrodzia, za byłą szkołą rolniczą, powstanie amfiteatr  oraz duży parking wraz ze straganami pod działalność otwartego  w maju  zeszłego roku Podegrodzkiego Bazarku. Myślimy też o dzieciach i młodzieży, to dla nich powstanie skatepark, który ma służyć amatorom jazdy na deskorolce, rolkach czy rowerach. 

– czytamy na stronie internetowej Urzędu Gminy Podegrodzie.

Wójt Gminy Podegrodzie Stanisław Banach informuje, iż realizacja wymienionych inwestycji ma kosztować w sumie około 4 miliony złotych, a termin ich zamknięcia przypada na koniec 2022 roku.