„Młodzież zapobiega pożarom”. Eliminacje powiatowe konkursu odbyły się w remizie OSP w Stadłach

W remizie OSP w Stadłach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W dobie pandemii przeprowadzono je z zachowaniem reżimów sanitarnych.

Uczestników i ich opiekunów przed wejściem na salę poddano badaniu temperatury ciała. Obowiązkowa była dezynfekcja rąk i założenie maseczek na twarz. Krzesła i stoły zdezynfekowano.

Eliminacje przeprowadzono w trzech oddzielnych grupach. Wśród uczniów szkół podstawowych (klasy I do VI) najlepsi okazali się Lena Drożdż, Mateusz Sromek i Gabriela Winiarz. W kategorii klas VII do VIII i gimnazja najwyższe wyniki uzyskali Piotr Dudek, Weronika Mika i Magdalena Toczek. Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych najwyższe noty uzyskali Aleksandra Ogorzały, Miłosz Marszałek i Mateusz Kuś.

Nagrody ufundowali Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu (w ramach programu „Bezpieczne Sądeckie – edycja 2020”) oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nowym Sączu.

Zwycięzcom gratulowali Paweł Motyka – prezes zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nowym Sączu, Marek Frączek – przewodniczący Powiatowej Komisji ds. Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, Dawid Ogorzałek – członek Powiatowej Komisji ds. MDP oraz Ryszard Wąsowicz – kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu.

źródło: nowosadecki.pl
Fot. Archiwum organizatorów