• Sport
  • Ostatnia modyfikacja:8 października 2019, 21:21
  • Komentarze: 0

Mistrzostwa Gminy Podegrodzie w Halowej Piłce Nożnej

7 października 2019 r. na hali sportowej w Brzeznej odbyły się Mistrzostwa Gminy Podegrodzie w Halowej Piłce Nożnej – Igrzyska Dzieci.

Organizatorem turnieju był Gminny Koordynator Sportu. Celem imprezy była popularyzacja piłki nożnej wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowań podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrzów gminy Podegrodzie, reprezentantów na zawody międzygminne.

Do zawodów zgłosiło się 11 zespołów (7 chłopców i 4 dziewcząt) : (91 zawodników i zawodniczek)

  • Szkoła Podstawowa w Brzeznej
  • Szkoła Podstawowa w Brzezna – Litacz
  • Szkoła Podstawowa w Długołęce – Świerkli
  • Szkoła Podstawowa w Gostwicy
  • Szkoła Podstawowa w Olszanie
  • Szkoła Podstawowa w Podegrodziu
  • Szkoła Podstawowa w Stadłach

Zespoły chłopców rywalizowały w dwóch grupach eliminacyjnych, grając systemem „każdy z każdym”. Drużyny z 1 i 2 miejsca awansowały do półfinału, zwycięskie drużyny zagrały o I miejsce a przegrani o III. Dziewczęta grały systemem „każdy z każdym,” co dało końcową klasyfikację.

Wyniki  poszczególnych  spotkań:

Grupa „A” – chłopcy

MeczSzkoła/DrużynaSzkoła /DrużynaWynik
1.BrzeznaBrzezna Litacz1:3
2.Długołęka Olszana 1:0
3.Brzezna Olszana1:1
4.Brzezna – LitaczDługołęka1:1
5.Brzezna – LitaczOlszana0:4
6.BrzeznaDługołęka0:2

Tabela grupy „A”:

M-ceSzkoła/DrużynaMeczePunktyBramki
1.Długołęka – Świerkla374:1
2.Olszana345:2
3.Brzezna – Litacz344:5
4.Brzezna312:6

Grupa „B” – chłopcy

MeczSzkoła/DrużynaSzkoła /DrużynaWynik
1.PodegrodzieGostwica0:0
2.StadłaGostwica3:0
3.Podegrodzie Stadła1:0

Tabela grupy „B”: 

M-ceSzkoła/DrużynaMeczePunktyBramki
1.Podegrodzie341:0
2.Stadła333:1
3.Gostwica300:3

MECZE PÓŁFINAŁOWE CHŁOPCÓW:

  1. Długołęka – Świerkal – Stadła 1:1 (k.2:1)
  2. Podegrodzie – Olszana 0:1

MECZ O III MIEJSCE Stadła – Podegrodzie 2:0 MECZ O I MIEJSCE Długołęka Świerkla – Olszana 1:0 Wyniki poszczególnych spotkań:

DZIEWCZĘTA

MeczSzkoła/DrużynaSzkoła /DrużynaWynik
1.PodegrodzieGostwica4:0
2.Gostwica Długołęka0:1
3.OlszanaGostwica 2:0
4.Olszana Długołęka0:1
5.PodegrodzieOlszana1:0
6.Długołęka Podegrodzie1:0

TABELA KOŃCOWA DZIEWCZĄT

M-ceSzkoła/DrużynaMeczePunktyBramki
1.Długołęka – Świerkla393:0
2.Podegrodzie365:1
3.Olszana332:2
4.Gostwica300:7

Kolejność końcowa w turnieju chłopców:

M-ceSzkoła/ DrużyanNauczyciel/Opiekun
1.Szkoła Podstawowa w Długołęce – ŚwierkliZygmunt Biel
2.Szkoła Podstawowa w OlszanieCelina Zwolińska
3.Szkoła Podstawowa w StadłachMałgorzata Jurkowska
4.Szkoła Podstawowa w PodegrodziuMarek Fiut
5-7.Szkoła Podstawowa w GostwicyJózef Nieć
5-7Szkołą Podstawowa w BrzeznejLeszek Kożuch
5-7Szkoła Podstawowa w Brzeznej – LitaczuPaweł Ciągło

Kolejność końcowa w turnieju dziewcząt:

M-ceSzkoła/ DrużyanNauczyciel/Opiekun
1.Szkoła Podstawowa w Długołęce – ŚwierkliZygmunt Biel
2.Szkoła Podstawowa w PodegrodziuMarek Fiut
3.Szkoła Podstawowa w GostwicyJózef Nieć
4.Szkoła Podstawowa w OlszanieCelina Zwolińska

 


Zwycięskie drużyny występowały w składach:
Dziewczęta: Kamila Jurkowska, Łucja Lorek, Karolina Wastag, Katarzyna Zelek, Katarzyna Dadał, Justyna Drabik, Aleksandra Dara – opiekun Zygmunt Biel.

Chłopcy: Karol Kuchnia, Piotr Plata, Szymon Olszak, Błażej Kożuch, Konrad Wastag, Piotr Siciarz, Gabriel Plata, Karol Duda, Arkadiusz Szewczyk, Wiktor Dadał – opiekun Zygmunt Biel.

Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami. Wybrano również najlepszego zawodnika i zawodniczkę turnieju, a zostali nimi: Błażej Kożuch i Kamila Jurkowska ze Szkoły Podstawowej w Długołęce – Świerkli oraz najlepszego bramkarza i bramkarkę, którymi zostali: Sandra Kunicka ze Szkoły Podstawowej w Podegrodziu i Daniel Zwoliński ze Szkoły Podstawowej w Olszanie.

Zwycięskie drużyny uzyskały awans na zawody międzygminne (09.10.2019 r. – Brzezna).

Opracował: Marek Fiut