• Sport
  • Ostatnia modyfikacja:22 października 2019, 09:17
  • Komentarze: 0

Mistrzostwa Gminy Podegrodzie w Halowej Piłce Nożnej – Igrzyska Młodzieży

21 października 2019 r. na hali sportowej w Brzeznej odbyły się Mistrzostwa Gminy Podegrodzie w Halowej Piłce Nożnej – Igrzyska Młodzieży

Organizatorem turnieju był Gminny Koordynator Sportu. Celem imprezy była popularyzacja piłki nożnej wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowań podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrzów gminy Podegrodzie, reprezentantów na zawody międzygminne.

Do zawodów zgłosiło się 11 zespołów (7 chłopców i 4 dziewcząt) : (59 zawodników i 48 zawodniczek)

  • Szkoła Podstawowa w Brzeznej
  • Szkoła Podstawowa w Brzezna – Litacz
  • Szkoła Podstawowa w Długołęce – Świerkli
  • Szkoła Podstawowa w Gostwicy
  • Szkoła Podstawowa w Olszanie
  • Szkoła Podstawowa w Olszance
  • Szkoła Podstawowa w Podegrodziu
  • Szkoła Podstawowa w Stadłach

Zespoły rywalizowały w dwóch grupach eliminacyjnych, grając systemem „każdy z każdym”. Drużyny z 1 i 2 miejsca awansowały do półfinału, zwycięskie drużyny zagrały o I miejsce a przegrani o III.

Wyniki poszczególnych spotkań:

Grupa „A” – chłopcy

MeczSzkoła/DrużynaSzkoła /DrużynaWynik
1.Długołęka Stadła2 : 0
2.Brzezna Brzezna Litacz3 : 0
3.Stadła Brzezna 1 : 1
4.Długołęka Brzezna Litacz4 : 0
5.Brzezna Długołęka 0 : 1
6.Stadła Brzezna Litacz2 : 0

Tabela grupy „A”:

M-ceSzkoła/DrużynaMeczePunktyBramki
1.Długołęka – Świerkla397 : 0
2.Brzezna343 : 3
3.Stadła343 : 3
4.Brzezna Litacz300 : 9

Grupa „B” – chłopcy

MeczSzkoła/DrużynaSzkoła /DrużynaWynik
1.PodegrodzieOlszanka 6 : 0
2.Olszana Podegrodzie0 : 4
3.Olszana Olszanka0 : 2

Tabela grupy „B”: 

M-ceSzkoła/DrużynaMeczePunktyBramki
1.Podegrodzie2610 : 0
2.Olszana232 :4
3.Olszanka 200 : 8

MECZE PÓŁFINAŁOWE CHŁOPCÓW:

  1. Długołęk Świerkla – Olszana 1 : 0
  2. Podegrodzie – Brzezna 1 : 0

MECZ O III MIEJSCE Olszana – Brzezna 0 : 4 MECZ O I MIEJSCE Długołęka Świerkla – Podegrodzie 0 : 3 Kolejność końcowa w turnieju chłopców:

M-ceSzkoła/ DrużynaNauczyciel/Opiekun
1.Szkoła Podstawowa w PodegrodziuMarek Fiut
2.Szkoła Podstawowa w Długołęce – ŚwierkliZygmunt Biel
3.Szkołą Podstawowa w BrzeznejLeszek Kożuch
4.Szkoła Podstawowa w OlszanieKatarzyna Szewczyk
5-7.Szkoła Podstawowa w StadłachMałgorzata Jurkowska
5-7Szkoła Podstawowa w OlszanceWojciech Basta
5-7Szkoła Podstawowa w Brzeznej – LitaczuPaweł Ciągło

Wyniki poszczególnych spotkań:

DZIEWCZĘTA

Grupa „A” – dziewczęta

MeczSzkoła/DrużynaSzkoła /DrużynaWynik
1.PodegrodzieGostwica5 : 0
2.Olszanka Gostwica1 : 0
3.Podegrodzie Olszanka1 : 0

Tabela grupy „A”: 

M-ceSzkoła/DrużynaMeczePunktyBramki
1.Podegrodzie266 : 0
2.Olszanka 231 : 1
3.Gostwica200 : 6

Grupa „B” – dziewczęta

MeczSzkoła/DrużynaSzkoła /DrużynaWynik
1.Stadła Długołęka Świerkla1 : 0
2.Brzezna LitaczDługołęka Świerkla0 : 3
3.Stadła Brzezna Litacz0 : 0

Tabela grupy „B”: 

M-ceSzkoła/DrużynaMeczePunktyBramki
1.Stadła241 : 0
2.Długołęka Świerkla233 : 1
3.Brzezna Litacz210 : 3

MECZE PÓŁFINAŁOWE DZIEWCZĄT:

  1. Długołęk Świerkla – Podegrodzie 0 : 4
  2. Olszanka – Stadła 2 : 0

MECZ O III MIEJSCE Stadła – Długołęka Świerkla 0 : 1 MECZ O I MIEJSCE Olszanka – Podegrodzie 0 : 2 Kolejność końcowa w turnieju dziewcząt:

M-ceSzkoła/ DrużynaNauczyciel/Opiekun
1.Szkoła Podstawowa w PodegrodziuMarek Fiut
2.Szkoła Podstawowa w OlszanceWojciech Basta
3.Szkoła Podstawowa w Długołęce – ŚwierkliZygmunt Biel
4.Szkoła Podstawowa w StadłachMałgorzata Jurkowska
5-6.Szkoła Podstawowa w GostwicyJózef Nieć
5-6Szkoła Podstawowa w Brzeznej – LitaczuPaweł Ciągło

 

Zwycięskie drużyny występowały w składach:

Dziewczęta: Baziak Emilia, Biel Julia, Duda Julia, Golonka Natalia, Jurczak Magdalena, Laciuga Kamila, Pióro Anna, Świechowska Beata, Wojnarowska Kinga – opiekun: Marek Fiut.

Chłopcy: Golonka Przemysław, Gorczowski Maciej, Kmiecik Łukasz, Konar Mateusz, Olszak Szymon, Pasiut Kamil, Pietruszka Kacper, Salamon Adrian, Stachoń Oskar, Zięba Kacper – opiekun: Marek Fiut.

Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami a najlepsi zawodnicy i bramkarze pamiątkowymi statuetkami, które zakupiono ze środków finansowych Urzędu Gminy Podegrodzie.

Wybrano również najlepszego zawodnika i zawodniczkę turnieju, a zostali nimi: Natalia Golonka ze Szkoły Podstawowej w Podegrodziu i Piotr Kuchnia ze Szkoły Podstawowej w Długołęce Świerkli oraz najlepszego bramkarza i bramkarkę, którymi zostali: Roksana Olchawa ze Szkoły Podstawowej w Olszance i Kacper Zięba ze Szkoły Podstawowej w Podegrodziu, który nie puścił ani jednej bramki.

Zwycięskie drużyny uzyskały awans na zawody międzygminne (23.10.2019 r. – Świniarsko).

Opracował: Marek Fiut