• Sport
  • Ostatnia modyfikacja:8 października 2020, 09:24
  • Komentarze: 0

Mistrzostwa Gminy Podegrodzie w Halowej Piłce Nożnej

Organizatorem Mistrzostw Gminy Podegrodzie w Halowej Piłce Nożnej był Gminny Koordynator Sportu. Zawody rozegrano 7 października 2020 r. na hali sportowej w Brzeznej.

Celem imprezy jest popularyzacja piłki nożnej wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowań podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrzów gminy Podegrodzie, reprezentantów na zawody międzygminne.

Do zawodów zgłosiło się 6 zespołów (4 chłopców i 2 dziewcząt) :

  • Szkoła Podstawowa w Brzeznej
  • Szkoła Podstawowa w Długołęce – Świerkli
  • Szkoła Podstawowa w Gostwicy
  • Szkoła Podstawowa w Podegrodziu

Zespoły chłopców rywalizowały, grając systemem „każdy z każdym”. Dziewczęta grały 3 tercje.

Wyniki poszczególnych spotkań (CHŁOPCY)

MeczSzkoła/DrużynaSzkoła /DrużynaWynik
1.Długołęka ŚwierklaBrzezna3 : 0
2.Podegrodzie Gostwica2 : 1
3.Brzezna Gostwica0 : 1
4.Długołęka ŚwierklaPodegrodzie4 : 1
5.Podegrodzie Brzezna2 : 1
6.Gostwica Długołęka Świerkla1 : 3
M-ceSzkoła/DrużynaMeczePunktyBramki
1.Długołęka Świerkla39 10 : 2
2.Podegrodzie 365 : 6
3.Gostwica 332 : 5
4.Brzezna 30 1 : 6

Wyniki poszczególnych spotkań (DZIEWCZĘTA)

MeczSzkoła/DrużynaSzkoła /DrużynaWynik
1.Długołęka Podegrodzie2 : 8

TABELA KOŃCOWA DZIEWCZĄT

M-ceSzkoła/DrużynaMeczePunktyBramki
1.Podegrodzie138 : 2
2.Długołęka Świerkla102 : 8

Kolejność końcowa w turnieju chłopców:

M-ceSzkoła/ DrużynaNauczyciel/Opiekun
1.Szkoła Podstawowa w Długołęce – ŚwierkliZygmunt Biel
2.Szkoła Podstawowa w PodegrodziuMarek Fiut
3.Szkoła Podstawowa w GostwicyJózef Nieć
4.Szkołą Podstawowa w BrzeznejAgata Fiut

Kolejność końcowa w turnieju dziewcząt:

M-ceSzkoła/ DrużynaNauczyciel/Opiekun
1.Szkoła Podstawowa w PodegrodziuMarek Fiut
2.Szkoła Podstawowa w Długołęce – ŚwierkliZygmunt Biel

Zwycięskie drużyny występowały w składach:
Dziewczęta: Zuzanna Ciągło, Nikola Frączek, Paulina Horowska, Joanna Majerska, Nicola Olchawa, Dominika Skupień, Klaudia Sułocha, Amellia Ziellińska. – opiekun Marek Fiut.

Chłopcy: Błażej Kożuch, Łukasz Kotlarz, Karol Duda, Gabriel Plata, Konrad Wastag, Oskar Plata, Wiktor Dadał, Szymon Olszak – opiekun Zygmunt Biel.

Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami.

Wybrano również najlepszą zawodniczkę i zawodnika turnieju, a zostali nimi: Nicola Olchawa ze Szkoły Podstawowej w Podegrodziu i Błażej Kożuch ze Szkoły Podstawowej w Długołęce – Świerkli oraz najlepszą bramkarkę i bramkarza, którymi zostali: Dominika Skupień ze Szkoły Podstawowej w Podegrodziu i Tomasz Wastag ze Szkoły Podstawowej w Gostwicy. Zawodnicy Ci otrzymali pamiątkowe statuetki.

Dyplomy, puchary oraz statuetki zakupiono ze środków finansowych Urzędu Gminy Podegrodzie

Zwycięskie drużyny uzyskały awans na zawody międzygminne.

Zawody zostały rozegrane w reżimie sanitarnym w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych podczas pobytu na zawodach uwzględniono aktualne zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia, Ministra Rozwoju, Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Sportu.

Opracowanie: Marek Fiut