Masz pytanie o tarczę 5.0? Dzisiaj od 10:00 dyżur eksperta ZUS

Od 15 października przedsiębiorcy mogą składać w ZUS wnioski o pomoc z tarczy branżowej. Jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać ze wsparcia, wyjaśni ekspert ZUS. Już dzisiaj, 20 października odbędzie się dyżur telefoniczny dla przedsiębiorców.

Nowe przepisy wprowadzają trzy formy pomocy dla przedstawicieli branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej. Jest to zwolnienie z opłacania składek za lipiec – wrzesień, świadczenie postojowe dla przewodników i agentów turystycznych oraz  dodatkowe świadczenie postojowe. Wnioski o wsparcie należy składać za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE).

Podczas dyżuru telefonicznego, zorganizowanego przez oddział ZUS w Nowym Sączu, przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się m. in.:
•    komu przysługują poszczególne formy wsparcia w ramach tarczy 5.0,
•    jakie warunki należy spełnić aby otrzymać: zwolnienie z opłacania składek, świadczenie postojowe i dodatkowe świadczenie postojowe,
•    kiedy należy złożyć wniosek.

Odpowiedzi na pytania będzie można uzyskać 20 października w godzinach od  10.00 do 14.00 pod numerem telefonu 18 449 85 45.

źródło: ZUS