Marek Frączek kandydatem w plebiscycie „Sądeczanin Roku 2019”

Marek Frączek przygodę z pożarnictwem zaczynał jeszcze w drużynie młodzieżowej. Od ponad dwudziestu lat jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Stadłach w gminie Podegrodzie. Pełnił wiele funkcji, między innymi był skarbnikiem OSP. Obecnie jest naczelnikiem OSP. Odpowiada za organizację i prowadzenie działań ratowniczych.

Aktywnie i z wielkim poświęceniem uczestniczy w wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych. Jest inicjatorem modernizacji i remontów remizy w Stadłach. Potrafi zmobilizować druhów strażaków do prac społecznych. Zdobywa wiele środków finansowych dla realizacji zaplanowanych zadań w OSP. To między innymi dzięki jego staraniom w 2017 roku udało się kupić dla jednostki nowy samochód ratowniczo- gaśniczy.

W zarządzie oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Nowym Sączu Marek Frączek od kilku kadencji jest sekretarzem oraz przewodniczącym powiatowej komisji ds. młodzieży.

– Od kiedy zaczął szefować komisji, stała się bardzo prężna.

– podkreśla Paweł Motyka, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu i prezes Powiatowego Związku OSP. – Zajmuje się organizacją takich imprez jak między innymi halowe Zawody Sportowo – Pożarnicze dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych imienia Antoniego Bieniasa w Brzeznej czy powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

Inne imprezy organizowane przez komisję kierowaną przez Marka Frączka to zawody sportowo pożarnicze gminnego i powiatowego szczebla dla drużyn młodzieżowych i drużyn OSP, także Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, który nie tylko promuje zasady bezpieczeństwa, ale także piękno Ziemi Sądeckiej. Na liście imprez jest też turniej piłki nożnej na boiskach Orlika w Łącku oraz Jazowsku i turniej tenisa stołowego. We wszystkich spotkaniach bierze udział po kilkuset młodych strażaków zrzeszonych w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych.

Jak głosować na Marka Frączka?

Zachęcamy do oddawania głosów na reprezentanta gminy Podegrodzie. Na Marka Frączka głosować można na 3 sposoby:

  • wyślij SMS o treści SR.2 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto), (UWAGA: ten rodzaj głosowania startuje dopiero od 11 lutego od godziny 9:00)
  • ZAGŁOSUJ ONLINE (Kliknij) 
  • wydrukuj i wypełnij KUPON

źródło, fot. sadeczanin.info