Małopolski Okrągły Stół Edukacyjny na początku września

W Małopolsce na początku września spotkają się nauczyciele, uczniowie oraz organizacje pozarządowe. Będą rozmawiać o oświacie. Wojewoda małopolski Piotr Ćwik i małopolska kurator oświaty Barbara Nowak przedstawili założenia Wojewódzkiego Okrągłego Stołu Edukacyjnego.

– Organizujemy Wojewódzki Okrągły Stół Edukacyjny, bo chcemy, aby opinię o przyszłości polskiej edukacji wyraziła jak najszersza grupa osób. Odbędzie się on w ramach posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, jako jej poszerzona formuła. Do udziału w debacie zapraszam wszystkich, którym droga jest jakość oświaty. Niech to będzie konstruktywna rozmowa o polskiej szkole XXI wieku. Każdy głos jest ważny. Wojewódzki stół – podobnie jak ogólnopolski – będzie się koncentrował na dyskusjach o uczniu, nauczycielu i rodzicu w systemie edukacji oraz nowoczesnej szkole

– podkreśla wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

W debacie będą mogli uczestniczyć ci, którzy wcześniej się zarejestrują i zostaną zaakceptowani przez Kuratorium Oświaty. Jak przekazała Barbara Nowak, Małopolska Kurator Oświaty, na stronie Małopolskiego Kuratorium Oświaty już niebawem zostanie uruchomiony formularz zgłoszeniowy, za pośrednictwem którego będzie można zgłaszać swój udział w debacie. Małopolski Okrągły Stół Edukacyjny odbędzie się na przełomie sierpnia i września, najpóźniej 6 września.

– Chcemy, by reprezentowane były wszystkie środowiska: nauczycieli, rodziców i uczniów. Oczekujemy, że podczas spotkania padną konkretne propozycje i wnioski, wszystkie będą analizowane.

– podkreśla Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty.

źródło, fot: malopolska.uw.gov.pl