Szpital Limanowa - koronawirus
Fot. szpitallimanowa.pl

Koronawirus także w szpitalu w Limanowej

Pacjentka Szpitala Powiatowego im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej jest zarażona koronawirusem. Kobieta od 18 marca przebywała na oddziale wewnętrznym. Teraz został on zamknięty. Szpital pracuje nad listą osób, które miały kontakt z pacjentką i będą musiały przejść kwarantannę.

Informację potwierdził portalowi limanowa.in. lek. Andrzej Gwiazdowski, zastępca dyrektor ds. lecznictwa szpitala w Limanowej.

Wcześniej pacjentka była hospitalizowana na oddziale Centrum Medycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Po wypisaniu trafiła do Limanowej, gdzie była dializowana, a następnie trafiła na oddział wewnętrzny. Nie miała objawów koronawirusa, lecz była hospitalizowana ze względu na choroby współistniejące, które wykryli lekarze.

Wczoraj do dyrekcji limanowskiego szpitala dotarła informacja, że na oddziale w Krakowie, gdzie wcześniej hospitalizowana była kobieta, stwierdzono zakażenie koronawirusem.

Dyrekcja szpitala w Limanowej natychmiast podjęła odpowiednie kroki. Pacjentka została odizolowana i pobrano od niej próbki do testu na obecność koronawirusem. Wstrzymano też przyjęcia na oddział chorób wewnętrznych.

W poniedziałek, 23 marca, szpital otrzymał pozytywny wynik testu.

– Sporządzamy wykaz personelu. Osoby, które miały bezpośredni kontakt z pacjentką, zostaną poddane badaniom pod kątem koronawirusa.

– powiedział portalowi Limanowa.in lek. Andrzej Gwiazdowski.

Oddział chorób wewnętrznych limanowskiego szpitala zamknięto do odwołania.