Koronawirus dotarł na Sądecczyznę! Potwierdzono dwa przypadki!

W Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Sączu odebrano dzisiaj dwa pozytywne wyniki badań pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Jest to mężczyzna w sile wieku oraz młoda kobieta. Nie wiadomo skąd pochodzą zakażone osoby, ale nieoficjalnie mówi się, że jest to Kamionka Wielka i Nowy Sącz.

Jak informuje rzeczniczka Wojewody Małopolskiego:

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych czterech osób: młodej kobiety z powiatu nowosądeckiego (będzie przebywać w izolacji domowej), mężczyzny w sile wieku również z powiatu nowosądeckiego (będzie przebywać w izolacji domowej), mężczyzny w sile wieku z powiatu nowotarskiego (przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie), mężczyzny z sile wieku z powiatu dąbrowskiego (będzie przebywać w izolacji domowej). Ich stan jest dobry.

Obecnie w Małopolsce mamy 24 przypadki zarażenia, blisko 6,2 tys. osób jest objętych kwarantanną. W Polsce na obecną chwilę mamy 627 potwierdzonych przypadków koronawirusa, 7 osób zmarło. Tylko wczorajszej doby potwierdzono 111 nowych przypadków zakażenia w Polsce.

Wczoraj potwierdzono 111 kolejnych przypadków koronawirusa w Polsce