Kiedy otwarcie Ośrodka Zdrowia w Brzeznej?

W styczniu tego roku ogłoszono drugi przetarg na wynajem Ośrodka Zdrowia w Brzeznej. Niestety nie wpłynęła żadna oferta. Na obecną chwilę placówka w Brzeznej jest już w pełni dopuszczona do użytku, jednak wciąż dokładnie nie wiadomo, kiedy zostanie otwarta..

Mieszkańcy Brzeznej zaczynają się niecierpliwić, ponieważ od lutego br. mówi się o tym, że w Ośrodku Zdrowia w Brzeznej będą leczyć lekarze z przychodni „Zdrowie Rodziny”. Wójt Stanisław Banach zadeklarował, że skłania się do oddania ośrodka w ręce dr Bogusławy Kozłowskiej. Do tego jednak potrzebna jest zgoda Rady Gminy oraz skuteczne negocjacje ze spółką „Zdrowie Rodziny”, ponieważ na budowę ośrodka, który pochłonął ponad 4 mln zł zaciągnięto kredyt, który teraz gmina musi spłacać.

Jak wygląda obecna sytuacja?

– Negocjacje ze spółką są w już w końcowej fazie. Domykamy uzgodnienia. To skomplikowany proces, bo chodzi tu między innymi o kontrakty.  Samorządowcy a w szczególności radni stanęli tu na wysokości zadania. Dla nich priorytetem jest, by ośrodek zaczął w końcu działać i bardziej koncertowali się na tym, jacy lekarze będą tu pracować i kiedy otworzą swoje gabinety, niż to, że obiekt ma zostać oddany bezprzetargowo właśnie akurat tej spółce. Zresztą doskonale wiedzą, że takie niemal od początku było życzenie mieszkańców, którzy z przychodni „Zdrowie Rodziny” korzystali i korzystają od niemal 20 lat.

– mówi portalowi sądeczanin zastępca wójta Stanisław Mazur.

Kiedy ośrodek w Brzeznej przyjmie pierwszych pacjentów?

Zgodnie z umową przychodnia będzie musiała ruszyć najpóźniej trzy miesiące od podpisania umowy z samorządem.

– Wszystkim nam zależy, by nastąpiło to jak najszybciej. Trzeba jednak pamiętać, że spółka sama musi umeblować i wyposażyć obiekt w niezbędny sprzęt medyczny. Sądzę jednak, że stanie się to w czasie zdecydowanie krótszym.

– dodaje Stanisław Mazur.

Ośrodek Zdrowia w Brzeznej przeszedł już pozytywnie wszystkie odbiory, łącznie z tymi, których wymagało zagospodarowanie terenu wokół, budowa parkingu, dojazdu itp.

źródło: sadeczanin.info