Jest porozumienie w sprawie przebiegu „Sądeczanki”

4 kwietnia 2019 r. w Iwkowej podpisano wspólne stanowisko samorządów, dotyczące przebiegu korytarza DK 75, czyli tak zwanej „sądeczanki”. Podpisał je Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz włodarze: Brzeska, Chełmca, Iwkowej, Łososiny Dolnej, Lipnicy Murowanej, Gnojnika, Czchowa.

– Wierzę, że ta droga powstanie, bo pracujemy nad tym już od wielu lat i postulujemy bardzo głośno, że jest to otwarcie komunikacyjne dla Nowego Sącza i dla całego regionu. Bardzo się z tego cieszę, że my samorządowcy dzisiaj wypowiadamy się jednym głosem – mówi prezydent Ludomir Handzel i dodaje: – Nowemu Sączowi, całemu regionowi, całej Kotlinie Sądeckiej, ale także tym gminom, przez które będzie przebiegała droga, ta inwestycja jest po prostu tak potrzebna, jak deszcz na pustyni. To jest najważniejsza inwestycja dla nas wszystkich.

Prezydent Handzel twierdzi, że wypracowany przez samorządy wariant jest optymalny, droga w dużej mierze będzie biegła przez tereny niezabudowane. Jest to wariant najkrótszy i stosunkowo bezkolizyjny.

Stanowisko wypracowane przez samorządy zostanie przekazane Ministrowi Infrastruktury, firmie projektowej oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, do której należeć będzie ostateczna decyzja o przebiegu drogi.

źródło: UM Nowego Sącza