Integracyjny Dzień Dziecka

Fundacja GARDA organizuje 8 czerwca 2019 r. Integracyjny Dzień Dziecka. Impreza rozpocznie się na terenie Małopolskiego Parku Rekreacji Przestrzennej w Nowym Sączu o 13:00 i trwać będzie do 19:00.

Tak dużo atrakcji dla dzieci w jednym miejscu jeszcze nie było.
Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/424760404986098/

Projekt powstał z myślą o integracji dzieci niepełnosprawnych ze zdrowymi.

Bardzo często spotykamy się z sytuacjami, w których najmłodsi nie wiedzą jak zachować się w stosunku do czyjegoś kalectwa. Jedni wytykają palcami, drudzy odwracają się na pięcie udając, że nie widzą, jeszcze inni chcieliby pomóc osobie chorej, lecz nie wiedzą jak.

Żyjemy w XXI wieku, gdzie wszyscy są równi. Poprzez wspólne świętowanie dnia dziecka i branie udziału w zabawach, grach i konkursach pokazujemy najmłodszym jak powinni się zachować w stosunku do schorowanych dzieci.

Uczymy, że kalectwo jest rzeczą normalną, pokazujemy jak można pomóc w prostych czynnościach i tym samym zmniejszamy dystans dzieci do siebie.

Integracyjny Dzień Dziecka to świetna forma spędzania wolnego czasu dla całych rodzin.

Dzięki dużej ilości atrakcji, w tym dniu na pewno żadne dziecko nie będzie się nudziło.

Impreza odbywa się po raz drugi i chcemy, żeby odbywała się cyklicznie, co roku w Nowym Sączu, lub jego najbliższych okolicach.

Organizatorzy dziękują za pomoc przy organizacji sponsorom i partnerom:

Piotr Płachta, Kinga Wiewióra- „Grupa z Rozszczepem przez Świat”

Chochołowskie Termy, Firma Koral, Ścianka wspinaczkowa Boulder zone, xtreme fitness Nowy Sącz, VIP security,  Ośrodek Hipoterapii i jeździectwa TARA, Balonowy Sącz, Grupa Zwariowani, CandyLand Photografy, Strefa 52, Komora Normobaryczna, agencja interaktywna Scepter, Grupa Zwariowani, Teatr lalek Zwierzaki Spryciaki