III miejsce dziewcząt z Podegrodzia w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych

Duży sukces odniosły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Podegrodziu w finale powiatowym sztafetowych biegów przełajowych w ramach Igrzysk Młodzieży. Zawody odbyły się odbyły się 03 października 2019 r. w Muszynie na „Zapopradziu”.

Organizatorem imprezy był  Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, a jej celem  była popularyzacja biegania i biegów sztafetowych wśród młodzieży  szkolnej, wyłonienie mistrzów powiatu nowosądeckiego, oraz reprezentacji na zawody wojewódzkie.

Do zawodów zgłosiło się 10 sztafet w kategorii dziewcząt i 14 sztafet w kategorii chłopców rocznik 2005-2006. Zawody zostały oficjalnie otwarte przez przewodniczącego Komisji Sportu i Turystyki Rady Powiatu Nowosądeckiego pana Stanisława Sułkowskiego. Głównym sędzią biegów była Katarzyna Sułkowska – Guzik.

Dziewczęta z Podegrodzia zajęły w tych zawodach wysokie III miejsce. Zawody wygrały dziewczęta ze Stróż, a II miejsce zajęły reprezentantki Chełmca.

W zawodach uczestniczyły również sztafety chłopców. Naszą gminę reprezentowali uczniowie ze Szkół Podstawowych w Długołęce Świerkli oraz Podegrodzia ale zajęli dalsze lokaty.

„Brązowa” sztafeta wystąpiła w składzie: Julia Biel, Julia Duda, Natalia Golonka, Kamila Hajduk, Magdalena Jurczak, Kamila Laciuga, Emilia Mynarek, Beata Świechowska, Aleksandra Zięba, Ewelina Zygmunt oraz rezerwowa Kinga Wojnarowska. Opiekun drużyny był Marek Fiut.

Opracował: Marek Fiut