III Koncert Noworoczny w Szkole Podstawowej w Podegrodziu – pokazy tańca towarzyskiego dla rodziców i uczniów.

O tym, jak ważna jest umiejętność tańca w życiu dorosłego człowieka, nie trzeba nikogo przekonywać. Niestety w ostatnich latach zauważamy, że współczesna młodzież ma problemy z zatańczeniem polki, walczyka, czy w ogóle z tańcem w parze.

W naszej szkole od lat, w trzeciej klasie gimnazjum, realizowany jest przedmiot zajęcia artystyczne, o charakterze nauki tańców towarzyskich. Celem zajęć jest nauka podstawowych kroków i figur wybranych tańców towarzyskich, by nasi uczniowie potrafili zatańczyć w parze na zabawie, balu czy weselu.

I właśnie uczniowie z klas III ABC gimnazjum, podczas zeszłotygodniowego zebrania z rodzicami, zaprezentowali Karnawałowy Pokaz Tańców Towarzyskich, których uczą się na tych zajęciach. Rodzice zobaczyli i nagrodzili gromkimi oklaskami synchroniczne wykonanie tańców: blues, dwa na jeden, country polka, walc angielski, walc wiedeński i jive.

Młodzież jest bardzo chętna do nauki i z zaangażowaniem uczestniczy w zajęciach tanecznych.

Również cała społeczność uczniowska mogła zobaczyć ten pokaz podczas trzeciego już Koncertu Noworocznego organizowanego w naszej szkole.

Jest to koncert z cyklu spotkań z „żywą muzyką”, wzorowany na Koncercie Noworocznym Filharmoników Wiedeńskich.

Dodatkowo, uczennica klasy IV a Martyna Opoka, zaprezentowała uczniom wiolonczelę , na której zagrała kolędę „ Lulajże Jezuniu”. Zebrana publiczność gromkimi brawami nagrodziła występujących i opuszczała halę w rytmie „Marsza Radetzkiego” Johanna Straussa ojca.

SP Podegrodzie ML.