I Jarmark Średniowieczny „U Rittera”

Pierwszy Jarmark Średniowieczny „U Rittera” odbędzie się 17 sierpnia 2019 r. (sobota) na wzgórzu zamkowym w Rytrze. Jarmark rozpocznie się o godz. 15:00.

Na jarmarku będziemy mogli spróbować swoich sił w łucznictwie, garncarstwie, sprawdzić, czy naprawdę da się pisać gęsim piórem, ale również zajrzeć do kuźni i zobaczyć jak w średniowiecznych czasach pracował kowal.

Przewidziano również mnóstwo ciekawostek, związanych z historią i legendami ryterskimi, a dla dzieci – kącik zabaw średniowiecznych. Znajdzie się małe co nieco no jedzenia – potrawy średniowieczne, miody ryterskie i napary ziołowe.

Jarmark będzie także okazją, do kupienia produktów, wykonywanych przez artystów związanych z Rytrem. Znajdziecie tutaj koronkowe skarby, malowany jedwab, dzieła rzeźbiarzy, torebki, poduszki, chusty itd.

Szczegółowy Program:

15.00 – oficjalne otwarcie Jarmarku, przywitanie gości
15.10 – omówienie programu i zaproszenie do wspólnej zabawy
15.15 – historia zamku w pigułce
15.25 – taniec „Praczki” w wykonaniu ryterskich dzieci
15.30 – drugi taniec średniowieczny w wykonaniu młodzieży
15.35 – pokaz strojów średniowiecznych przez grupę rekonstrukcyjną, nauka tańca 16.30 – zwiedzanie stoisk, warsztaty, spacer po dziedzińcu, słuchanie ciekawostek ryterskich, oglądanie wystawy zdjęć i albumów o dawnym Rytrze 16.30 – zabawy i konkursy dla dzieci
17.30 – zmagania rycerskie, walki, turnieje, konkursy
19.30 – legenda o zamku w wykonaniu młodzieży ryterskiej
20.00 – wspólny taniec średniowieczny i zakończenie Jarmarku

Ponadto:
Wpisy do księgi pamiątkowej, degustacja potraw średniowiecznych.