Gród Podegrodzie zwycięzcą Wakacyjnego Turnieju Siatkówki

Wczoraj na hali sportowej w Brzeznej odbył się V Wakacyjny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Podegrodzie, Małgorzaty Gromali. Organizatorami turnieju były Stowarzyszenie – Klub Sportowy „Gród Czop Podegrodzie” oraz Gmina Podegrodzie.

Turniej został otwarty przez Pana Stanisława Mazura – dyrektora Gimnazjum w Brzeznej. W turnieju wzięło udział 8 drużyn, które po losowaniu przy udziale kapitanów zostały podzielone na dwie grupy. W grupach drużyny rywalizowały ze sobą w systemie „każdy z każdym”, następnie 2 pierwsze drużyny z obu grup przechodziły dalej i rozegrały pomiędzy sobą półfinały i finały.

• Zelina

W grupie A najlepszą drużyną okazał się Promień Bochnia i to oni rozegrali pierwszy półfinał z drugą drużyną z grupy B – Old Boy Stary Sącz. Grupę B wygrała drużyna Gród Czop Podegrodzie, która rozegrała półfinał z drugą drużyną grupy A – Orzeł Biała Niżna. Promień Bochnia oraz Gród Czop Podegrodzie okazali się lepsi i to oni zmierzyli się w finale.

Pierwszy set finału był bardzo wyrównany, ostatecznie wygrała go drużyna Grodu 25:23, w drugim secie drużyna z Bochni popełniła dość dużo błędów własnych, przegrywając seta do 13. Drużyna Gród Czop Podegrodzie nie przegrała w tym turnieju ani jednego meczu i zdobyła pierwsze miejsce w turnieju.

Jak powiedział jeden z zawodników Grodu:

– Warunki były bardzo trudne, na hali był straszny upał i momentami było naprawdę ciężko, ale udało się nam wygrać w sumie 5 meczy i sięgnąć po zwycięstwo. Cieszymy się, zwłaszcza z wygranej z Bochnią w finale, z tą drużyną znamy się bardzo dobrze i częściej to chyba oni byli górą w bezpośrednich pojedynkach, ale dzisiaj to nam udało się wygrać.