Gród Podegrodzie vs Laskovia Laskowa

Wczoraj tj. 19 czerwca 2019 r. piłkarze drużyny Gród Podegrodzie rozegrali na swoim stadionie mecz z drużyną Laskovia Laskowa.

Większość zawodników, którzy przyjechali na ten mecz z Laskowej to juniorzy. Wynik otworzył gol samobójczy – po dośrodkowaniu, obrońca Laskovii niefortunnie wybijał piłkę, która wpadła do własnej bramki.  Gród prowadzi 1:0. Składna akcja Grodu i świetne podanie Marcina Platy wykończył Łukasz Szabla, podwyższając wynik na 2:0.  Trzecią bramkę dla Grodu w pierwszej połowie zdobył Marcin Plata z rzutu wolnego.

W drugiej połowie, kolejnego gola dla Podegrodzia zdobył główką po rzucie rożnym Jakub Czarnecki. Następne okazje na podwyższenie wyniku to trzy rzuty karne, z których dwa wykorzystują bramkarz Mikołaj Kumor oraz Sławomir Zgrzeblak.  Zdobywanie goli kończy Jakub Wąsowicz, który strzałem z 15 metrów pokonuje bramkarza i Gród Podegrodzie ostatecznie wygrywa aż 7:0.

Skład drużyny z Podegrodzia: Kumor, Czarnecki, Zgrzeblak S., Zygmunt, Jarosz, Zgrzeblak B. , Konstanty, Gargas, Wąsowicz, Plata, Szabla . Zmiany po przerwie Kurowski, Matiaszek, Gruca.

Sytuacja w tabeli

Aktualnie drużyna z Podegrodzia z 56 punktami zajmuje 5 miejsce w tabeli Ligi Okręgowej. Do rozegrania pozostała jeszcze jedna kolejka, w której piłkarze Grodu zmierzą się z drużyną Sokół Stary Sącz. Ten mecz odbędzie się 22 czerwca o godz. 18:00.