Gród Czop Podegrodzie vs Volley Team Gromnik

8 listopada 2019 r. siatkarze drużyny Gród Czop Podegrodzie wyjechali na swój drugi mecz w ramach II Ligi Małopolski Piłki Siatkowej Mężczyzn.

Ten mecz siatkarze z Podegrodzia powinni rozgrywać u siebie, na hali sportowej w Brzeznej, jednak na prośbę rywala spotkanie odbyło się na wyjeździe i o jeden dzień wcześniej.

Jak relacjonują siatkarze Grodu:

Obawialiśmy się, czy w ogóle zdążymy na to spotkanie. Kierowca z powodu ogromnych korków w tym dniu spóźnił się ponad pół godziny. Ostatecznie na miejsce dotarliśmy ok. godz. 18:40 i po skróconej rozgrzewce udało się rozpocząć mecz ok. godz. 19:05.

Pierwszy set był dość wyrównany, siatkarze z Podegrodzia wygrali go 25 : 23. Natomiast w drugim secie, po jednej z akcji atmosfera na boisku zrobiła się dość nieprzyjemna. Rywale z Gromnika sugerowali przewinienie zawodnika z drużyny Grodu i z minuty na minutę sytuacja stawała się coraz bardziej napięta. Zawodnicy obu drużyn reagowali dość żywiołowo. Sędziowie po długich dyskusjach ukarali zawodnika z drużyny Volley Team Gromnik oraz zawodnika z drużyny Gród Czop Podegrodzie czerwonymi  kartkami. W związku z tym przy prowadzeniu zawodników z Grodu rezultatem 23:19, set został decyzją sędziów zakończony zwycięstwem drużyny z Podegrodzia (czerwona kartka to punkt dla drużyny przeciwnej).

Trzeci set zakończył się wynikiem 25:21, chociaż w tej partii rywale prowadzili przez dłuższą część seta. Gród jednak odrobił straty, i pomimo bardzo głośnego dopingu kibiców Gromnika, wygrał całe spotkanie 3:0.

Gród Czop Podegrodzie wiceliderem tabeli

Obecnie w tabeli II Ligi Małopolski z 6 punktami Gród zajmuje 2 miejsce. Kolejne spotkanie zostanie rozegrane już 16 listopada z zespołem MKS Ryglice. Bardzo ciekawie zapowiada się natomiast kolejne spotkanie, które zostanie rozegrane w Brzeznej z zespołem Wawel Kraków (obie drużyny nie straciły, jak dotąd ani jednego seta).