Google i Apple usuwają aplikację Parler – alternatywę dla Twittera.

Obecnie mamy dwie platformy mikroblogowe, które liczą się w Internecie: amerykański Twitter i chiński Weibo. Są jednak na rynku także inne aplikacje jak np. Parler.

Aplikacja Parler powstała, jako alternatywa dla Twittera i jest popularna wśród osób, które zostały zbanowane w głównych serwisach społecznościowych lub sprzeciwiają się ich polityce moderacji.

Parler odznacza się moderacją, która interweniuje jedynie w najbardziej ekstremalnych przypadkach. Główną myślą jaka przyświeca aplikacji jest bowiem wolność słowa. To też powód, dla którego aplikacja zniknęła z Google Play. Google uważa bowiem, że Parler jest zbyt łagodny i nie interweniuje wtedy, kiedy powinien.

Ostrzeżenie wobec Parlera wcześniej wydał też Apple. Parler stwierdził, że woli być usunięty, bo nie zgodzi się na pogwałcenie własnych zasad. Apple usunął więc aplikację z App Store. Obecnie można korzystać z wersji przeglądarkowej tego portalu społecznościowego. Co ciekawe Parler odnotował ostatnio duży wzrost liczby użytkowników.