Finaliści małopolskich konkursów z Brzeznej

Mimo trudnego roku szkolnego uczniom Szkoły Podstawowej w Brzeznej nie brakuje ambicji i motywacji do pracy. Od jesieni odbywały się tutaj kolejne etapy konkursów przedmiotowych z języka polskiego i historii, do których przygotowywała się grupa humanistycznych zapaleńców.

Młodzież uczestniczyła zarówno w spotkaniach online, jak również pracowała pod kierunkiem nauczycieli- opiekunów w szkole stacjonarnej. Uczestnicy musieli pogodzić bieżącą naukę z czytaniem zróżnicowanych lektur konkursowych i analizą tekstów źródłowych. Na spotkaniach z nauczycielami prowadzone były burzliwe dyskusje, omawiano problematykę utworów literackich i innych tekstów kultury. Efektem tych naukowych zmagań były kolejne kwalifikacje do etapów konkursu. Z większej grupy uczestników ostatecznie wyklarował się zespół najlepszych w składzie: Wiktoria Kozłowska (kl.VIII), Aneta Lorek (kl. VIII) i Szymon Gomółka (kl. VII). Na ogromne uznanie zasługują wszyscy, ale szczególnie należy wyróżnić podwójną finalistkę- Wiktorię Kozłowską– która zdobyła laury w Małopolskim Konkursie Języka Polskiego oraz w Małopolskim Konkursie Historycznym. Pozostali konkursowicze- Aneta i Szymon – dzięki swej pasji historycznej uzyskali tytuł finalisty w Małopolskim Konkursie Historycznym. W drodze do finału uczniom towarzyszyli nauczyciele- p. Agata Fiut (język polski) i p. Stanisława Bodziony (historia).

Jest to wielki sukces Szkoły podstawowej w Brzeznej i ogromna radość zwycięzców. Nie było łatwo w tak trudnym czasie znaleźć wewnętrzną motywację do nauki, ale jak widać, są wśród młodego pokolenia pasjonaci wiedzy, którym nie zabrakło chęci i mobilizacji.

Finalistom życzymy kolejnych sukcesów w szkole i nie tylko…