Finaliści konkursu historycznego ze Szkoły Podstawowej w Podegrodziu

Uczniowie klasy 6b Szkoły Podstawowej im. św. Ojca Stanisława Papczyńskiego w Podegrodziu: Jakub Bochenek, Kamil Ruchała i Kamil Sasak to tegoroczni finaliści Historycznego Konkursu Tematycznego „Umarli, abyśmy mogli żyć wolni”. Miejsce Lwowa i jego obrońców w walce o niepodległość Polski – dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego.

Konkurs został przeprowadzony na zlecenie Małopolskiego Kuratora Oświaty przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Krakowie. Współorganizatorem konkursu jest Marszałek Województwa Małopolskiego i Fundacja Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego.

Chłopcy w etapie szkolnym popisali się szeroką wiedzą o Lwowie oraz walkach o wschodnią granicę Polski, po zakończeniu I wojny światowej. Następnie na poziomie etapu rejonowego, po zebraniu materiałów źródłowych, napisali prace tematyczne dotyczące m.in. polskich lotników we Lwowie oraz młodzieży polskiej walczącej o wolny Lwów, które zostały wysoko ocenione przez komisję rejonową. Przed nimi wystąpienie finałowe w Krakowie. Trzymamy kciuki! Uczniów przygotowywała pani Beata Zagórowska przy ogromnym zaangażowaniu Rodziców wymienianych chłopców, którzy pomagali gromadzić potrzebne materiały i wspierali swoje pociechy, za co należą Im się serdeczne podziękowania.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Źródło: SP Podegrodzie