Emilia Bodziony z Podegrodzia ucierpiała w wypadku samochodowym. Pomóżmy zebrać środki na rehabilitację

28 sierpnia 2020 r. doszło do zderzenia samochodów osobowych marki Ford i BMW na obwodnicy Podegrodzia. Uczestnicy wypadku zostali przetransportowani do szpitala. Poważnie ucierpiała Emilia Bodziony, która ma złamany kręgosłup w kilku miejscach, jest sparaliżowana. 

Zderzenie samochodów osobowych w Podegrodziu

Emilia Bodziony to nastolatka z Podegrodzia, która w wypadku, tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego odniosła najpoważniejsze obrażenia. To ukochana i jedyna córka pani Agaty. Rodzina szuka wszelkich sposobów, aby uratować Emilię. Brat zdecydował się  na założenie zbiórki na portalu zrzutka.pl, gdzie prosi o pomoc dla swojej siostry, ponieważ koszty są ogromne.

Rączkami rusza, niestety kręgosłup został poważnie uszkodzony, jest szansa, że stanie na nogach, ale to bardzo długa droga.

– mówi Agata Bodziony, która zajmuje się sparaliżowaną córką. Emilia przebywa w domu, co jakiś czas musi pojawić się kontrolnych wizytach w szpitalu w Limanowej, do transportu potrzebna jest karetka, koszt wynajęcia pojazdu to 300 złotych.

Nie jest dobrze, to już druga wizyta, lekarz chce zobaczyć, czy zaszła jakakolwiek poprawa. Córka ma dwa gorsety i kołnierz, pomagam jej jak mogę, największy problem sprawia jej jedzenie.

– nie kryje łez pani Agata.

Już niedługo Emilka będzie mogła rozpocząć rehabilitacje, ale to kolejny wydatek. Mama chciałaby dla swojej córki jak najlepiej, zrobi wszystko, żeby stanęła na nogach, nie pozwoli na to, aby zmarnowała sobie życie. Koszt jest ogromny, to 300-400 złotych z dojazdem do domu za godzinę ćwiczeń. Na kasę chorych są odległe terminy, nie możemy czekać roku czy nawet pół roku, musimy działać i walczyć.

– tłumaczy mama.

Emilia jest uczennicą szkoły zawodowej w Nowym Sączu. Z powodu wypadku nie rozpoczęła nauki w drugiej klasie wraz z rówieśnikami. Pani Agata jest w trakcie organizowania jej nauczania zdalnego, nie chce, aby córka było rok do tyłu.

Nadal nie zostało ustalone, jak doszło do wypadku, sprawę wyjaśnia policja.

Wesoła i pełna życia nastolatka została przykuta do łóżka. Możemy jej pomóc stanąć na nogi, każda kwota jest na wagę złota.

Link do zbiórki na leczenie i rehabilitację Emilii Bodziony z Podegrodzia

Zbiórka na rehabilitację Emilii Bodziony z Podegrodzia

źródło: gazetakrakowska.pl, zrzutka.pl