Dzieci z Brzeznej w Stolicy

W dniach 14-15.03.2019 uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Brzeznej przebywali w Warszawie. Wycieczka miała charakter dydaktyczno- rozrywkowy. Pobyt w stolicy rozpoczął się od wizyty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie uczniowie mieli możliwość obejrzeć honorową zmianę warty. Następnie zwiedzali Kancelarię Rady Ministrów. Tam zobaczyli miejsca, w których na co dzień odbywają się spotkania członków Rządu, delegacji zagranicznych, przeprowadzane są konferencje prasowe z przedstawicielami władz. Najważniejszym momentem tej wizyty było spotkanie z Panią Premier Beatą Szydło. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Sejmu i Senatu RP. Szóstoklasiści mieli możliwość osobiście przyjrzeć się pracy posłów. Niezwykle ciekawym, a jednocześnie rozwijającym punktem programu, był pobyt uczniów w Centrum Nauki Kopernik, gdzie wzięli udział w interesujących doświadczeniach i eksperymentach naukowych.

Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od zwiedzania Starego Miasta i Zamku Królewskiego. Dzieci mogły uczestniczyć w filmowej podróży w czasie, która pokazała świetność przedwojennej stolicy, dramat zniszczenia w czasie II wojny światowej oraz heroiczną pracę Polaków przy jej odbudowie. W kolejnym etapie zwiedzania uczniowie udali się do Łazienek Królewskich, gdzie wysłuchali ciekawych opowieści o ostatnim królu Polski. Niewątpliwie wielką atrakcja dla wszystkich, a w szczególności dla miłośników sportu, była wizyta na Stadionie Narodowym . To był ostatni punkt programu wycieczki. Obiekt zrobił na uczniach ogromne wrażenie, które zostało uwiecznione na wspólnym zdjęciu.

Wyjazd był wspaniałym doświadczeniem dla uczniów klasy VI. W jego zorganizowanie aktywnie włączył się NZOZ „ Zdrowie Rodziny” w Podegrodziu – a w szczególności Panie Bogusława Kozłowska i Sabina Gołębiewska oraz Marszałek Województwa małopolskiego – Pan Witold Kozłowski.

Opracowały: Agata Fiut i Marta Wiktor