Czy Gród Podegrodzie z nowym trenerem powalczy o IV ligę?

Po tegorocznym sezonie ze stanowiskiem trenera drużyny Gród Podegrodzie pożegnał się Marek Zagórski (obecnie trenuje Barciczankę Barcice). Nowym trenerem drużyny z Podegrodzia został Andrzej Knurowski.

Wraz z trenerem Zagórskim z drużyną pożegnało się kilku graczy. Jakub Wąsowicz, Artur Ruchała, Michał Gargas oraz Bartek Kohli. W ich miejsce powracają wychowankowie i byli gracze Grodu, którzy ostatnio wypadli z kadry pierwszej drużyny jak min. Robert Knurowski(powrót), Marcin Bugajski (ze Świniarska) Konrad Ciaglo(powrót), Jakub Szewczyk i kilku juniorów. Gród nieźle prezentuje się w meczach kontrolnych. Wygrane mecze zaliczył z Dąbrovią Wieloglowy 4:1, Łososiem Łososina Dolna 3;2, Dunajcem Nowy Sącz 2:0.

Andrzej Knurowski wcześniej trenował drużynę ze Świniarska przez osiem sezonów, natomiast jest to jego debiut na szczeblu ligi okręgowej:

Trenowałem drużynę Świniarska przez osiem sezonów. Z powodów osobistych musiałem zrezygnować. Czas tam spędzony wspominam bardzo dobrze i zawsze tak będzie. Kiedy dostałem propozycję objęcia funkcji trenera w Podegrodziu, po chwili zastanowienia postanowiłem spróbować. Jest to niewątpliwie wyzwanie, ale trzeba cały czas stawiać przed sobą nowe cele. Praca trenera właśnie na tym polega.

Rywale widzą w drużynie z Podegrodzia kandydata do awansu. Co na to trener?

Zmieniliśmy się na pewno trochę personalnie, kilku zawodników odeszło, ale przyszli lub wrócili z wypożyczeń zawodnicy z dużymi umiejętnościami. O jakość kadry jestem spokojny. Teraz poprzez treningi musimy wypracować styl gry, jaki będzie dla nas najlepszy, a przede wszystkim skuteczny. Zawsze z drużynami, które trenuje staram się grać o zwycięstwo. Dlatego taki też jest cel Grodu. Wygrać jak najwięcej meczów i grać w piłkę. Czy to wystarczy na awans? Czas pokaże…

– opisuje sytuację nowy szkoleniowiec Grodu.

Więcej informacji na portalu naszsport.pl

źródło, fot: naszsport.pl