COVID-19. Sądecki Sanepid apeluje o przestrzeganie nakazów i zaleceń

Rośnie liczba przypadków COVID-19 na Sądecczyźnie. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu wydał komunikat dla mieszkańców powiatu nowosądeckiego i miasta Nowego Sącza, w którym apeluje o przestrzeganie obowiązujących nakazów i zaleceń związanych z epidemią.

Wg informacji na 14 lipca 2020 r. na terenie powiatu nowosądeckiego i miasta Nowy Sącz jest obecnie 274 zakażonych koronawirusem (powiat – 227, miasto – 47).
Ponadto:
– 2069 – kwarantanna z polecenia Sanepidu (powiat – 1611, miasto – 458),
– 91 – tzw. kwarantanna graniczna (powiat – 56, miasto – 35),
– 29 – nadzór epidemiologiczny (powiat – 17, miasto – 12).

Koronawirus. Dzisiaj 21 przypadków u osób z powiatu nowosądeckiego oraz 4 z Nowego Sącza

Apel do mieszkańców miast i gmin o przestrzeganie wszelkich nakazów i zakazów wynikających z aktualnie obowiązujących przepisów prawa

Szanowani Państwo,

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu, mając na uwadze aktualną sytuację epidemiczną na terenie Miasta Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego, w której rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 i wzrost zachorowań na chorobę COVID-19 ma charakter dynamiczny – przypomina i apeluje do mieszkańców miast i gmin o przestrzeganie wszelkich nakazów i zakazów wynikających z aktualnie obowiązujących przepisów prawa oraz wytycznych Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego uwzględniających specyfikę działania różnych obszarów, wzmożenie reżimu sanitarnego, stosowanie wszelkich dostępnych środków ochrony osobistej, ograniczenie kontaktów społecznych /zebrań, spotkań, itp./ w tym zachowanie bezpiecznej odległości.

Przypomnienie o ww. obowiązkach ma na celu wyłącznie ochronę zdrowia i życia mieszkańców powiatu nowosądeckiego i Miasta Nowego Sącza oraz osób odwiedzających nasz region poprzez ograniczenie transmisji wirusa SARS-CoV-2.

Państwowy Powiatowy
Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu