fot. tvp.info

Były senator Stanisław K. i jego syn zatrzymani przez CBA

Poza senatorem Stanisławem K. i jego synem, zatrzymana została także dyrektor małopolskiego oddziału PFRON. Wszyscy usłyszą zarzuty w katowickiej prokuraturze. Zatrzymania są związane ze śledztwem dotyczącym wielomilionowych łapówek.

Funkcjonariusze krakowskiej delegatury CBA prowadzą postępowanie w sprawie podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji. Do tej pory zarzuty usłyszało 24 podejrzanych.

Dzisiaj do tego śledztwa zatrzymano trzy osoby, w tym byłego senatora RP VIII kadencji, jego syna oraz dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wszyscy zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie usłyszą zarzuty korupcyjne – były senator i jego syn usłyszą między innymi zarzuty przyjęcia wielomilionowych łapówek, natomiast dyrektor PFRON usłyszy zarzut wręczenia korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.

– czytamy w komunikacie Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Stanisław K. zarzuty o charakterze korupcyjny usłyszał również w styczniu 2018 roku. Wówczas dobrowolnie zrzekł się immunitetu. Prokuratura wnioskowała o pozwolenie na aresztowanie go, jednak w tajnym głosowaniu senatorzy nie zgodzili się. Pod koniec stycznia wezwano ówczesnego senatora na przesłuchanie – nie przyznał się do winy.

źródło: CBA
fot. tvp.info