Brzezna – samochód wypadł z drogi, kierowca trafił do szpitala

1 maja ok. godz. 22:00 w Brzeznej samochód osobowy marki Peugeot wypadł z drogi i znalazł się w rowie. Poszkodowany kierowca trafił do szpitala.

Do działań ratunkowych zadysponowano zastępy strażaków z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Brzezna.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód marki Peugeot znajdował się w rowie. Lewa część pojazdu była w powietrzu oparta o ogrodzenie. Pojazdem podróżowała jedna osoba, która opuściła pojazd o własnych siłach i uskarżała się na dolegliwości. Samochód wyposażony był w instalacje LPG, butla umiejscowiona była pod pojazdem i nie było możliwości zakręcenia zaworu butli. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Oświetlono teren działań, odłączono klemy akumulatora w pojeździe. Na czas prowadzonych działań jezdnia została zablokowana w obu kierunkach.

– relacjonują strażacy z PSP w Nowym Sączu.

Poszkodowana osoba została przetransportowana do szpitala. Na miejscu zdarzenia pozostał zastęp z OSP Brzezna oświetlając miejsce zdarzenia oraz patrol Policji prowadzący dalsze czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

źródło, fot. PSP Nowy Sącz