Boże Ciało – Lachowska procesja z parafii Podegrodzie transmitowana w TVP

Boże Ciało to jedno z najważniejszych świąt katolickich, w czasie którego wierni wyznają wiarę w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. W tym roku Msza św. z kościoła pw. św. Jakuba Starszego Apostoła w Podegrodziu była transmitowana w TVP 1 i TVP Polonia.

Tegoroczna procesja wyglądała inaczej niż w ubiegłych latach. Wierni nie przeszli ulicami Podegrodzia, ołtarze zostały utworzone wokół kościoła oraz na górnym placu parkingowym.

Wychodzi dziś Jezus z naszych świątyń, wychodzi na ulice wiosek i miast, aby zobaczyć nasze życie, aby zobaczyć je z bliska.

– rozpoczął komentarz do transmisji ks. Andrzej Gołębiowski, salezjanin.

Razem z Państwem przeżyjemy uroczystość w miejscowości Podegrodzie, koło Starego Sącza. (..) Miejscowość słynie z kolebki Lachów Sądeckich i z miejsca urodzenia i wychowania św. Stanisława Papczyńskiego.

– dodaje ks. Andrzej.

Boże Ciało – transmisja z parafii Podegrodzie w TVP

Drodzy Bracia i Siostry, gromadzimy się we wspólnocie parafialnej, podobnie jak uczniowie i apostołowie w wieczerniku przed zesłaniem Ducha św, gdzie jeden duch i jedno serce ożywiało wszystkich wierzących. Dzisiaj chcemy dziękować Bogu za jego obecność w Eucharystii, w darze najdoskonalszej obecności Boga pośród nas. Dzisiaj chcemy prosić, byśmy z tego daru nadal korzystali i jednocześnie przepraszać za niedoskonałości, brak szacunku dla tych świętych tajemnic jakimi jest Eucharystia.

– rozpoczął Mszę św. proboszcz parafii Podegrodzie Józef Wałaszek.

Po zakończeniu telewizyjnej transmisji zadzwonił do naszej redakcji mieszkaniec Gdańska, który powiedział że jest wzruszony i nie może wyjść z podziwu, jak piękną uroczystość przygotowała cała wspólnota parafialna.

Jesteśmy dumni z tego jak Państwo żyjecie, jak kultywujecie tradycje, te stroje regionalne, jak dajecie przykład wiary, oraz jak kulturalna i ułożona młodzież mieszka w Waszej parafii. Jesteśmy także pod wrażeniem jak piękna i zadbana jest Wasza miejscowość. Naprawdę takiej Polski chcemy, należy się Wam najwyższy szacunek i uznanie.

– mówił Pan Marek z Gdańska (Oliwa) i dodał żeby koniecznie podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy przyczynili się do tak wspaniałej uroczystości.

>>> Pełna galeria zdjęć z uroczystości Bożego Ciała w Podegrodziu jest dostępna na naszym profilu w portalu Facebook. <<<