Bartłomiej Dróżdż z SP w Brzeznej w etapie wojewódzkim Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego

Bartłomiej Drożdż, uczeń  klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Brzeznej zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego.

Etap szkolny Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego odbył się 18 października 2019 r., natomiast rejonowy 4 grudnia 2019 r. W obu etapach Bartek uzyskał wysoki wynik i znalazł się wśród 174 uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego. (Do tego etapu zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali w etapie rejonowym co najmniej 77 pkt).

W etapie wojewódzkim uczniowie będą musieli wykazać się szczegółową wiedzą z literatury. Wykaz pozycji obejmuje m. in. Małego Księcia (Antoine de Saint-Exupéry), Zwięrzęta Cyrkowe (Wisława Szymborska), Księgę Rodzaju (rozdziały dotyczące Potopu), ale także film Avatar w reż. Jamesa Camerona. Dodatkowo na tym etapie konkursu obowiązuje znajomość lektur z całej listy (również z etapu szkolnego i rejonowego)

Bartłomiej Dróżdż powalczy o tytuł laureata 24 lutego 2020 r. w Krakowie. Gratulujemy i życzymy powodzenia w wojewódzkim etapie konkursu.