Apel Episkopatu o rozłożenie nawiedzania grobów na dni przed i po 1 listopada

Apeluję o rozłożenie nawiedzania grobów na dni poprzedzające 1 listopada oraz dni następujące po tej uroczystości – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w apelu przed uroczystością Wszystkich Świętych.

W informacji przekazanej przez biuro prasowe Episkopatu podano, że w związku ze zbliżającym się 1 listopada, abp Gądecki wydał specjalny apel do wiernych.

Zwracając uwagę, że ma miejsce duży wzrost zakażeń koronawirusem poprosił – „o rozłożenie nawiedzania grobów na dni poprzedzające 1 listopada oraz dni następujące po tej uroczystości”.

Apeluję również do osób starszych, aby w tym roku odłożyły nawiedzanie cmentarzy i zostały bezpiecznie w domach, wyrażając swoją pamięć poprzez wierną modlitwę.

– napisał Przewodniczący KEP.

Przypomniał również, że w wielu diecezjach w Polsce zostały ogłoszone dyspensy od obowiązku udziału we mszach św. niedzielnych i święta nakazane. Zwrócił uwagę, że „można z nich skorzystać również w uroczystość Wszystkich Świętych”.

W tej wyjątkowej sytuacji, zamiast modlitwy w kościołach i na cmentarzach, łączmy się duchowo ze wspólnotą wiernych poprzez modlitwę w domu oraz za pośrednictwem radia i telewizji.

– zaapelował abp Gądecki.

W kościele parafialnym w Podegrodziu nie będzie tradycyjnej procesji na cmentarz. Każdy sam udaje się na groby swoich bliskich.

Tegoroczna zbiórka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie też będzie wyglądać inaczej. Nie będzie puszek przy wejściu na cmentarz tylko jedna puszka będzie wystawiona przy wejściu do kaplicy św. Ojca Stanisława. W ten sposób pragniemy wesprzeć nasze Seminarium.

– informują kapłani z Podegrodzia.