Akcja „Cztery Łapy” w Podegrodziu

Wiele psów posiada już swoich właścicieli, a pojawiające się tzw. „bezdomne zwierzęta”  to przeważnie zwierzęta niedopilnowane przez swojego właściciela.

Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Podegrodzie w roku 2019 wyniósł 31 915 zł -12 psów wywiezionych do schroniska, w roku 2018:  80 598 zł – 49 psów wywiezionych do schroniska a w roku 2017: 42 947 zł – 20 psów te ogromne koszty związane są m.in. z zapewnieniem opieki weterynaryjnej nad zwierzętami bezdomnymi w tym uczestniczącymi w kolizji drogowej. Przyjmowaniem, utrzymywaniem i opieką  w Schronisku dla bezdomnych zwierząt oraz transportem do schroniska.

Ponad połowa urodzonych każdego roku  psów i kotów nie znajduje domów. Możesz temu zapobiec! Sterylizacja i kastracja jest jedynym rozwiązaniem problemu nadpopulacji bezdomnych zwierząt.
Jest to rutynowy zabieg chirurgiczny wykonywany w gabinetach weterynaryjnych dający pewność niepożądanych ciąż.

Gmina dołoży do zabiegu kastracji / sterylizacji

Właściciele zwierząt domowych będącymi mieszkańcami gminy Podegrodzie mogą skorzystać z wykonania zabiegu kastracji/sterylizacji zwierząt domowych w promocyjnej cenie – właściciel pokrywa tylko 50% ceny danego zabiegu.

Osoby zainteresowane wykonaniem zabiegu u swojego czworonoga powinny kontaktować się z lecznicą weterynaryjną w celu umówienia się na termin zabiegu:

– Paweł Szłapka OPTIMUM, ul. Krakowska 74, 33-300 Nowy Sącz; tel. 18 443 07 07,
tel. kom. 508 008 678.

Wszelkie informacje w temacie adopcji, sterylizacji/kastracji można uzyskać w Gminie Podegrodzie, pod nr telefonu 18 448-49-59.

ADRESATKA:

Adresatka to mały breloczek przyczepiony do obroży z imieniem psa. Ważne aby  znalazł  się tam aktualny numer telefonu lub adres właściciela

ZACZIPUJ MNIE!

Czipowanie polega na wszczepieniu pod skórę zwierzęcia mikroprocesora wielkości ziarenka ryżu. Jest to niewielki koszt w przedziale 25-30 zł.

źródło: UG Podegrodzie