Akademia Piłkarska „Futbol” Podegrodzie na turnieju w Limanowej

Akademia Piłkarska ,,Futbol” Podegrodzie w ostatni weekend wzięła udział w turnieju w Limanowej, organizowanym przez Akademię Piłkarską ,,Mam Talent” Limanowa.

W zmaganiach brali udział zawodnicy i zawodniczki z rocznika 2012 i 2013 . Oprócz drużyny z Podegrodzia, w turnieju brały udział takie zespoły jak Sandecja, Dunajec Nowy Sącz I i II, LKS Rupniow, GOAL Nowy Sącz, Limanovia Limanowa, APMT Limanowa, Kolejarz Stróże, Masterkids Skawa, Pcimianka Pcim, Bonito Mszana Dolna, Elita Brzesko, Mineralni Krynica, Baszta Rytwiany, Sokoliki Stary Sącz oraz APMT Rożnów.

Turniej był bardzo dobrze zorganizowany. Młodzi zawodnicy mieli bardzo dużo meczy do rozegrania, a wyniki nie były brane pod uwagę, gdyż organizator podkreślał istotę piłki dziecięcej, gdzie nieważna jest presja wyników, lecz dobra zabawa i swobodna gra małych piłkarzy. Formuła turnieju zachęcała młodych zawodników do grania indywidualnego, by uniknąć gry tzw ,,długą piłką”. Sam turniej przebiegał w miłej i pełnej pasji atmosferze, a wsród młodych zawodników widać było dużo emocji na twarzach.

Wszyscy odczuwali zmęczenie całodziennymi zmaganiami, jednak szczęśliwi, z medalami na piersiach oraz nowo zdobytymi doświadczeniami, wrócili do domów. Opiekunem i trenerem Akademi Piłkarskiej „Futbol” Podegrodzie jest Jacek Konstanty, który zaprasza kolejnych, małych piłkarzy na treningi (tel.733024900). Jest to już kolejny turniej młodych zawodników i napewno nie ostatni.