80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej w Brzeznej

8 października w Szkole Podstawowej w Brzeznej odbyła się uroczystość przypominająca dramatyczny dla naszego kraju okres II wojny światowej.

W widowisku słowno-muzycznym wzięli uczniowie od czwartej do ósmej klasy. Scenografia, teksty wierszy i piosenek opowiadały o najważniejszych wydarzeniach. Mówiły o tragicznym wrześniu, lęku i bezradności ludzi, ale także o chęci walki i odwetu pod Monte Cassino i w Powstaniu Warszawskim, o cierpieniach Polaków, okrucieństwie okupantów i męstwie podejmujących walkę. Temat i sposób przedstawienia podziałały na publiczność, ekspresja wykonawców budziła  wzruszenie i dreszcz emocji. Całość prowadzili: Wiktoria Kozłowska i Bartek Drożdż.

W programie w ramach konkursu recytatorskiego recytowano wiersze o Polsce. Na koniec wszyscy wspólnie odśpiewali hymn państwowy.

Dyrektor Kozik wręczył nagrody zwycięzcom Wielkiego Testu z Historii i najlepszym recytatorom. Ta, już kolejna, lekcji historii na pewno zapadła w pamięć wszystkim uczestniczącym w tym wydarzeniu. Widowisko zostało przygotowane wspólnym wysiłkiem p. S. Bodziony, p. E. Klimek, p. J. Galary, p. B. Kuli i p. M Wastaga.

SP Brzezna