371 przypadków koronawirusa w Małopolsce, zmarł małopolski pacjent „zero”

Do 371 wzrosła liczba zarażonych koronawirusem w Małopolsce. Jest to stan na koniec wczorajszego dnia. W całej Polsce mamy już prawie 5 tys. przypadków COVID-19.

Zmarł małopolski pacjent „zero”.

Pacjent u którego w Małopolsce jako pierwszego potwierdzono zakażenie koronawirusem zmarł w nocy z soboty na niedzielę. Przed przyjęciem do szpitala przebywał on w północnych Włoszech. Do kraju wrócił samolotem, który pod koniec lutego wylądował na warszawskim lotnisku Chopina. Następnie mężczyzna dostał się do Krakowa własnym samochodem. Mężczyzna podczas samoobserwacji poczuł się gorzej i został przewieziony na oddział zakaźny. W ostatnim czasie był podłączony do respiratora.

W Małopolsce 371 zarażonych (8 chorych nie udało się uratować)

W Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 371 osób. Obecnie 146 osób jest hospitalizowanych, 16 tys. 880 są objęte kwarantanną, a 2 tys. 529 nadzorem epidemiologicznym.

Od początku epidemii z powodu COVID-19 zmarło w regionie osiem osób. Byli to 89-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego, 61-letni mieszkaniec Krakowa, 56-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego, 84-latek z powiatu wielickiego oraz 87-letnia mieszkanka powiatu limanowskiego oraz 84-letni krakowianin, który przebywał w Szpitalu Specjalistycznym im. Żeromskiego i 41-letnia kobieta z powiatu wadowickiego, hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim.

Dwóch ozdrowieńców z powiatu nowosądeckiego

Biura Wojewody poinformowało także o dwóch ozdrowieńcach w naszym województwie – są to mieszkańcy powiatu nowosądeckiego. Mowa o młodej kobiecie i mężczyźnie w sile wieku. (ozdrowieniec to osoba, która nie ma już objawów choroby, ale dalej może zarażać).

Sądecczyzna – Sanepid zlecił do tej pory wykonanie tylko 61 testów na obecność koronawirusa

Na świecie liczba przypadków COVID-19 zbliża się do 1,5 mln

Na świecie odnotowano już prawie 1,5 mln przypadków koronawirusa COVID-19. Ponad 80 tys. osób zmarło, całkowicie wyzdrowiało ok. 300 tys. osób. Najwięcej, bo prawie 400 tys. przypadków odnotowano w Stanach Zjednoczonych. Liczbę 100 tys. chorych przekroczono także w Hiszpanii, we Włoszech, Francji oraz w Niemczech.