13 kwietnia w Nowym Sączu pojawi się krwiobus

13 kwietnia (wtorek) do Nowego Sącza przyjedzie krwiobus, który stanie przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu przy ulicy Grottgera 50. W tym dniu każdy chętny będzie mógł oddać swoją krew w godzinach od 8 do 13 w ramach akcji „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”.

Zbiórka krwi pod hasłem „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji” została zainaugurowana przez Małopolską Policję wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie 5 lutego 2021 roku. Jej celem jest uczczenie jubileuszu 102. rocznicy powstania polskiej Policji oraz zebranie jak największej ilości krwi, każdego dnia ratującej życie poszkodowanym w wypadkach, chorym onkologicznie, czy też osobom po przeszczepach.

To szlachetne przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród policjantów, którzy stykając się na co dzień z ludzkimi dramatami, niejednokrotnie narażają własne życie, by nieść pomoc potrzebującym. Dlatego we wtorek 13 kwietnia br. przed wejściem do budynku Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu będzie podstawiony krwiobus z RCKiK, gdzie w godzinach 8-13 można będzie oddać krew.

źródło: KMP w Nowym Sączu