Fot. Wojtek Laski/East News

100. urodziny św. Jana Pawła II – Narodowa Pielgrzymka do Rzymu

Przypadająca w tym roku setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II będzie okazją do Narodowej Dziękczynnej Pielgrzymki do Rzymu. Wierni ze wszystkich polskich diecezji zgromadzą się 17 maja na Placu św. Piotra na wspólnej Eucharystii pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka.

Założeniem tego wydarzenia jest modlitewne zjednoczenie Polaków wokół osoby i dziedzictwa Świętego Papieża Polaka.

Dlaczego te urodziny będą obchodzone 17 maja, a więc dzień przed datą narodzin św. Jana Pawła II ?

„Prosiłem Ojca Świętego Franciszka, aby celebrował Mszę świętą 17 maja, ponieważ jest to niedziela i więcej osób będzie mogło wziąć udział we wspólnym świętowaniu”

– wyjaśnia abp Stanisław Gądecki.

Gorąco zachęcam wszystkich, którzy mają taką możliwość, do licznego udziału w Narodowej Pielgrzymce. Niech będzie to wyraz naszego przywiązania do Świętego Jana Pawła II oraz jego wielkiej spuścizny nauczania, którym pragniemy karmić się również przemierzając drogę V Synodu naszej diecezji. (…) Ufam, iż nasza diecezja będzie licznie reprezentowana podczas majowej Pielgrzymki Narodowej.

– czytamy w komunikacie biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

Na pielgrzymi szlak wyruszy z naszej diecezji m.in. cała wspólnota Tarnowskiego Seminarium Duchownego. Dla osób indywidualnych i grup parafialnych, ruchów oraz stowarzyszeń, została przygotowana przez Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo – Turystyczne „ITER” oferta wyjazdu do Rzymu. Zgłoszenia indywidualne i grupowe są przyjmowane w Biurze „ITER” przy ul. Urszulańskiej 9 w Tarnowie do 15 lutego 2020 r.