- Aktualności
- Ostatnia modyfikacja:6 kwietnia 2018, 20:53
Gospodarstwo Wolica pani Danuty z Olszany dołączyło do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Małopolska
Gospodarstwo rolne i agroturystyczne „We młynie”, EKOMIODY Lidia Moroń-Morawska, Agroturystyka Malowane Wierchy, Dom Gościnny Szpilkowo Anna i Artur Szpil, Gospodarstwo Pasieczne „Kószka” Piotr Kołacz, Gospodarstwo Wolica Danuta Rybska – to kolejni lokalni producenci tradycyjnych przysmaków z Małopolski, którzy dołączyli do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Małopolska. Potwierdzeniem, że ich produkty charakteryzuje najwyższa jakość i smak są otrzymane certyfikaty. Tym samym sieć liczy dziś 31 członków z 387 rekomendowanymi produktami.
Dziedzictwo kulinarne Małopolski to bez wątpienia wizytówka naszego regionu. To w dużej mierze zasługa lokalnych producentów. Dzięki ich zaangażowaniu i pasji możemy poszczycić się najwyższej jakości tradycyjnymi przysmakami, które zachwycają swoim smakiem nie tylko mieszkańców, ale również turystów odwiedzających nasze województwo. Cieszę się, że do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Małopolska dołączają kolejni producenci. To dla nich bez wątpienia nagroda i wyróżnienie, a dla nas powód do dumy
– mówi wicemarszałek Wojciech Kozak.
Gospodarstwo Wolica Danuta Rybska
W prowadzonym od 1993 roku gospodarstwie położonym na terenie Olszany pani Danuta kontynuuje – zapoczątkowaną przez jej dziadka, a następnie z sukcesami prowadzoną przez jej mamę – produkcję owoców. Oprócz sadu, uprawia ogród warzywny, nie używając przy tym żadnych oprysków i sztucznych nawozów. A z nich powstają rekomendowane w sieci najwyższej jakości produkty (31) m.in. dżemy (np. wiśniowy z jabłkiem, agrestowy z jabłkiem, powidła śliwkowe), konfitury (z truskawek i wiśni), czy syropy (np. z aronii, derenia, czy czerwonej porzeczki). Obecnie większość przepisów na marmolady, konfitury czy kompoty to autorskie pomysły gospodyni.
źródło: UMWM