- Sport
- Ostatnia modyfikacja:5 grudnia 2022, 08:51
Mistrzostwa Gminy Podegrodzie w mini koszykówce dziewcząt i chłopców – Igrzyska Dzieci
Sprawozdanie z Mistrzostw Gminy Podegrodzie w mini koszykówce dziewcząt i chłopców – Igrzyska Dzieci
- Organizator – Gminny Koordynator Sportu.
- Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 28 listopada 2022 – Brzezna.
- Cel imprezy – popularyzacja koszykówki wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowań podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrzów Gminy Podegrodzie, reprezentantów na zawody międzygminne.
- Do zawodów zgłosiło się 12 zespołów (6 chłopców i 6 dziewcząt) : (120 zawodników i zawodniczek)
- Szkoła Podstawowa w Długołęce – Świerkli
- Szkoła Podstawowa w Gostwicy
- Szkoła Podstawowa w Olszanie
- Szkoła Podstawowa w Podegrodziu
- Szkoła Podstawowa w Brzeznej
- Szkoła Podstawowa w Brzeznej Litaczu
- Zespoły dziewcząt i chłopców rywalizowały, grając w dwóch grupa systemem „każdy z każdym”, a następnie o miejsca, co dało końcową klasyfikację.
Wyniki poszczególnych spotkań:
Chłopcy
GRUPA „A”
Mecz | Szkoła/Drużyna | – | Szkoła /Drużyna | Wynik |
1. | Brzezna Litacz | – | Brzezna | 0 : 8 |
2. | Brzezna | – | Długołęka Świerkla | 4 : 2 |
3. | Brzezna Litacz | – | Długołęka Świerkla | 0 : 0 |
Tabela grupa „A”
M-ce | Szkoła/Drużyna | Mecze | Punkty | Bramki |
1. | Brzezna | 2 | 4 | 12 : 2 |
2. | Długołęka Świerkla | 2 | 1 | 2 : 4 |
3. | Brzezna Litacz | 2 | 1 | 0 : 8 |
GRUPA „B”
Mecz | Szkoła/Drużyna | – | Szkoła /Drużyna | Wynik |
1. | Podegrodzie | – | Gostwica | 21 : 0 |
2. | Olszana | – | Gostwica | 0 : 0 |
3. | Podegrodzie | – | Olszana | 6: 3 |
Tabela grupa „B”
M-ce | Szkoła/Drużyna | Mecze | Punkty | Bramki |
1. | Podegrodzie | 2 | 4 | 27 : 3 |
2. | Olszana | 2 | 1 | 3 : 6 |
3. | Gostwica | 2 | 1 | 0 : 21 |
MECZE O MIEJSCA
Mecz o miejsce III
Długołęka Świerkla – Olszana 6 : 0
Mecz o miejsce I
Podegrodzie – Brzezna 4 : 5
KLASYFIKACJA CHŁOPCÓW:
M-ce | Szkoła/ Drużyna | Nauczyciel/Opiekun |
1. | Szkoła Podstawowa w Brzeznej | Leszek Kożuch |
2. | Szkoła Podstawowa w Podegrodziu | Marek Fiut |
3. | Szkoła Podstawowa w Długołęce – Świerkli | Zygmunt Biel |
4. | Szkoła Podstawowa w Olszanie | Łukasz Szabla |
5 – 6 | Szkoła Podstawowa w Gostwicy | Józef Nieć |
5 – 6 | Szkoła Podstawowa w Brzeznej Litaczu | Paweł Ciągło |
Wyniki poszczególnych spotkań:
Dziewczęta
GRUPA „A”
Mecz | Szkoła/Drużyna | – | Szkoła /Drużyna | Wynik |
1. | Brzezna Litacz | – | Brzezna | 2 : 6 |
2. | Brzezna | – | Podegrodzie | 20 : 2 |
3. | Brzezna Litacz | – | Podegrodzie | 0 : 22 |
Tabela grupa „A”
M-ce | Szkoła/Drużyna | Mecze | Punkty | Bramki |
1. | Podegrodzie | 2 | 4 | 42 : 2 |
2. | Brzezna | 2 | 2 | 8 : 22 |
3. | Brzezna Litacz | 2 | 0 | 2 : 28 |
GRUPA „B”
Mecz | Szkoła/Drużyna | – | Szkoła /Drużyna | Wynik |
1. | Długołęka Świerkla | – | Gostwica | 12 : 2 |
2. | Olszana | – | Gostwica | 10 : 2 |
3. | Długołęka Świerkla | – | Olszana | 12 : 6 |
Tabela grupa „B”
M-ce | Szkoła/Drużyna | Mecze | Punkty | Bramki |
1. | Olszana | 2 | 4 | 22 : 8 |
2. | Długołęka Świerkla | 2 | 2 | 18 : 12 |
3. | Gostwica | 2 | 0 | 4 : 22 |
MECZE O MIEJSCA
Mecz o miejsce III
Długołęka Świerkla – Brzezna 10 : 6
Mecz o miejsce I
Podegrodzie – Olszana 8 : 2
KLASYFIKACJA DZIEWCZĄT:
M-ce | Szkoła/ Drużyna | Nauczyciel/Opiekun |
1. | Szkoła Podstawowa w Podegrodziu | Joanna Janik |
2. | Szkoła Podstawowa w Olszanie | Łukasz Szabla |
3. | Szkoła Podstawowa w Długołęce – Świerkli | Zygmunt Biel |
4. | Szkoła Podstawowa w Brzeznej | Leszek Kożuch |
5 – 6 | Szkoła Podstawowa w Gostwicy | Józef Nieć |
5 – 6 | Szkoła Podstawowa w Brzeznej Litaczu | Paweł Ciągło |
- Zwycięskie drużyny występowały w składach:
Dziewczęta: Emilia Bodziony, Alekszandra Ciapała, Amelia Dyrek, Gabriela Laciuga, Julia Łatka, Wiktoria Malaga, Izabela Olszak, Amelia Turek, Wiktoria Turek, Klaudia Waligóra, Aleksandra Wielgus, Maja Wielgus – opiekun Joanna Janik.
Chłopcy– Tomasz Gasparski, Bartłomiej Plata, Dawid Poparda, Jakub Olszak, Wiktor Obrzud, Filip Edenmuller, Kamil Małkowski, Łukasz Golonka, Jakub Wańczyk, Szymon Kumor, Aleksander Mordarski, Patryk Kumor – opiekun Leszek Kożuch.
- Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami, które zakupiono ze środków finansowych Urzędu Gminy Podegrodzie.
- Zwycięskie drużyny uzyskały awans na zawody międzygminne (05.12.2022 r. – Rąbkowa).
Opracował: mgr Marek Fiut